DİYARBAKIR BAĞLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GENÇLER MATRAK ÖĞRENİYOR

GENÇLER MATRAK ÖĞRENİYOR

 

“HER HAFTA BİR OKUL BİR OYUN”

 

GENÇLER MATRAK ÖĞRENİYOR

 

                Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanan, finanse edilen ve bakanlığımıza bağlı okullarda hayata geçirilen “ HAYATA KATIL” projeleri çerçevesinde İlçemiz Şehit Hatip Çağlar Anadolu Lisesi (Eski Birlik Anadolu Lisesi) “ Her Hafta Bir Okul Bir Oyun” projesiyle katılıp gençlerimizin oyunlar marifetiyle eğitim süreçlerine katkı sunuyor.

 

                İlçemiz sınırları içerisinde eğitim faaliyetleri sürdüren ve Şehit Hatip Çağlar Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde on farklı lisede yürütülecek olan projede 200’e yakın öğrenci “MATRAK” oynayarak, daha önce hiç karşılaşmadıkları ve yapmadıkları bir sporla tanışma fırsatı bulacak ve bu oyunu oynayacaklardır.

 

                İlçemiz Şehit Hatip Çağlar Anadolu Lisesi okul idaresi ve Beden Eğitimi öğretmeni Nisa ÖZEN koordinesinde projeye katılan okulların okul idarecileri ve beden eğitimi öğretmenlerince organize edilen “ Her Hafta Bir Okul Bir Oyun” projesinin açılış törenine Şube Müdürüz Özcan EREN, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mahsun AYHAN, İl Gençlik ve Spor Şube Müdürü Baki KARABULUT ve okul müdürleri katılım sağlamıştır. Yapılan açılış törenine projenin uygulanacağı okulların öğrencileri katılarak, proje açılış töreni şenlik havasında geçmiştir.

 

                “ Her Hafta Bir Okul Bir Oyun” projesinin amacı; gençlerimizi Ata sporlarımız içinde yer alan “MATRAK” oyunu ile tanıştırıp, yok olmaya yüz tutmuş oyun kültürümüz içinde yer alan oyunla tanıştırıp, örf, adet, gelenek ve göreneklerimizin bizden sonraki kuşaklara aktarılmasıdır. Projenin bir başka amacı spor vasıtası ile geçmiş ve günümüz arasında bağ kurarak gençlerin spora yönlendirilerek kişisel gelişimlerini desteklemek ve var olan potansiyeli ortaya çıkarmaları için imkan sağlamaktır. İmkan verilen gençlerin kendilerini tanıyarak; kendine güvenen saygılı, sağlıklı genç nesiller olmalarına destek olmaktır.

 

 

 

14-11-201814-11-201814-11-201814-11-201814-11-201814-11-201814-11-2018

 

Yeniköy Mahallesi Karacadağ Bulvarı No117 Bağlar Hükümet Konağı Kat 4 , Bağlar, Diyarbakır - 0 412 322 23 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.