T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
DİYARBAKIR - BAĞLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Ana Sayfa  Duyurular  KBS ve E-Taşınır İşlemleri-ÖNEMLİ
KBS ve E-Taşınır İşlemleri-ÖNEMLİ Yayın tarihi: 15.12.2012 - 15:46 - Görüntülenme Sayısı: 565

 

                                                                               ……………………………….MÜDÜRLÜĞÜNE

  

            2012 yılı içerisinde Müdürlüğümüzce satın alınan ya da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tutanak karşılığı okullarımıza teslim edilen bazı malzemelerin sistem üzerinden (MEBBİS) okullara aktarmaları gerek İl Milli Eğitim Müdürlüğünün geç aktarma yapması gerekse 4+4+4 değişikliği sebebiyle Okulların E-Taşınır modüllerinin bir süre kapalı olmasından dolay okullara sistem üzerinden atılmayıp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ambarında bekleyen bu malzemeler MEBBİS üzerinden okullara dağıtılacaktır.

 

            Okullarımız büyük çoğunlukla hesaplarını denkleştirmiş olduklarından gönderilecek bu malzemeler ile hesaplarının bozulmaması için tüm aktarma işleri ile TİF fişlerinin alınarak mal müdürlüğüne teslim işlemlerini Müdürlüğümüz Taşınır komisyonu yapacak olup, okulların bu yeni gönderilecek olan malzemeler ile ilgili olarak MEBBİS E- Taşınırdan herhangi TİF fişi çıkarıp mal müdürlüğüne teslim etmelerine gerek kalmayacağının bilinmesi ve aşağıda yazılı açıklamaların dikkate alınması önemle rica olunur.

 

                                                                                                                                                                        Ramazan YAVAŞ

                                                                                                                                                                  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü

 AÇIKLAMALAR:

-          Bu yeni aktarılacak olan malzemeler tüm okullar için geçerli olmayıp tutanakları mevcut bazı okulları kapsayacaktır.

-          Bu aktarma sebebi ile okulların hesaplarında karışıklık olmayacak olup, sadece yılsonu işlemleri için gerekli olan cetvelleri çıkarmak için bu aktarmaların bitmesi beklenecek olup, bu yılsonu cetvelleri 19/12/2012 tarihinden itibaren getirilecektir.

-          İlçe Milli Eğitim Taşınır komisyonu bu işlemleri 19/12/2012 Çarşamba gününe kadar bitirecek olup, okullarımız yılsonu cetvellerini bu tarihten sonra sistemden çıkarmaları gerekmektedir.

-          Bu gönderilecek malzemelerden bağımsız olarak okullarımız düşüm yapmaları gereken malzemeleri düşmeye devam edebilirler ve bu düşümleri de 21/12/2012 tarihine kadar mutlaka bitirip mal müdürlüğüne fişleri teslim etmiş olmaları gerekmektedir.

-          KBS ye malzeme aktarımına ise ilçe milli eğitimin bu malzemeleri okullara aktarmasını bitirmesinden sonra yani 19/12/2012 tarihinden sonra başlanması daha sağlıklı olacaktır.

-          KBS ye malzeme aktarımı yaparken İlçemiz Fatih Lisesinde yapılan KBS toplantısında bir bütün olan malzemelerin parça halinde girilmesi söylenmişti ancak Bakanlık tarafından yapılan yeni bir telekonferans toplantısında bazı malzemeler parça halinde değilde MEBBİS te olduğu gibi tek seferde bütün olarak girilecektir.

-          Örneğin toplantıda sıra masa ayrı girilecek denmişti ama son olarak yapılan açıklamada MEBBİS te olduğu gibi bir bütün olarak girilecek.

-          Örneğin toplantıda bilgisayar kasası ile monitör ayrı girilecek denmişti ama son yapılan açıklamada MEBBİS te olduğu gibi bir bütün olarak girilecektir.

-          KÖY İLKOKULLARIMIZA DÜŞECEKLERİ MALZEMELERİ TESPİT ETMELERİ İÇİN VERİLEN TİF FİŞLERİ, TESPİTLERİ YAPILMIŞ BİR HALDE MÜDÜRLÜĞÜMÜZE TESLİM ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.

 

YAZAN: HASAN R. DALĞALI